Tieto Latvia sekmīgi noslēdz AB DNB Bankas Eiro migrācijas projektu Lietuvā

2014. gada nogalē Tieto Latvia nodrošināja atbalstu AB DNB Bankas jaunas nacionālās valūtas ieviešanas projektā.  Šī gada 1. janvārī, Lietuvas Republikai iestājoties eiro zonā, mainīta valsts oficiālā valūta no litiem (LTL) uz eiro (EUR).

Projekta gaitā Tieto Latvia sniedza atbalstu AB DNB Bankas, lai nodrošinātu bezskaidras naudas darījumus eiro valūtā. Uzņēmums izstrādāja migrācijas scenārijus  un instrukcijas Tieto Card Suite risinājumam, kā arī veica testēšanas darbus bankā. Tieto Latvia sniedza attālinātu atbalstu ieviešanas laikā. Projekta realizācija notika sekmīgi un minimāli ietekmēja bankas ikdienas darbu. 

"Lietuvas dalība Ekonomikas un monetārajā savienībā no 2015. gada 1. janvāra ir vēsturisks notikums  valstij. Pagājušajā gadā Tieto Latvia sniedza atbalstu eiro ieviešanas projektam Latvijā, tai skaitā AS DNB bankai, šogad mēs esam to paveikuši Lietuvā. Pateicoties lieliskam komandas darbam projekta laikā, AB DNB Bankas var nodrošināt saviem klientiem nepārtrauktu atbalstu ikdienas naudas darījumos," sacīja Māris Ozoliņš, Maksājumu karšu biznesa vienības direktors, Tieto Latvia.
"Pateicoties efektīvai un profesionālai sadarbībai ar mūsu partneri Tieto Latvia, bankas maksājumu karšu sistēmu sagatavošana pārejai uz eiro noritēja gludi un pakalpojumi mūsu klientiem tika nodrošināti bez apstājas," komentēja Vaineta Barevičiūte, AB DNB Bankas izpilddirektora vietniece un eiro migrācijas projekta koordinatore.
AB DNB Bankas ir Tieto Latvia klients kopš 1997.gada.

Papildus informācija:

Māris Ozoliņš,  Maksājumu karšu biznesa vienības direktors, Tieto Latvia, tālruņa numurs +371 67510000
Vaineta Barevičiūtė, izpilddirektora vietniece, AB DNB Bankas, tālruņa numurs: +370 52393413 

Tieto Latvia ir Baltijā vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums, kurš specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmuma inovatīvāko un eksportspējīgāko produktu -  Card Suite programmatūru, lieto vairāk nekā 400 finanšu institūcijas 33 pasaules valstīs, savukārt tirgus analītiķi Latvijas speciālistu izstrādāto produktu novērtējuši kā vienu no vadošajiem pasaulē. Latvijā uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti nodrošina vairāk nekā 700 augsti kvalificēti un sertificēti speciālisti. www.tieto.lv.  

Tieto ir vadošais IT pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā, kas sniedz pilna cikla IT pakalpojumus gan privātajam, gan valsts sektoram. Tieto ir plaši pārstāvēts visā pasaulē, pateicoties tā sniegtajiem produktu izstrādes pakalpojumiem un globālajiem piegādes centriem. Izmantojot informāciju tehnoloģijas, Tieto mērķis ir veicināt uzņēmumu un sabiedrības izaugsmi, palīdzot īstenot jaunas idejas klientu biznesā. Mēs, Tieto, ticam profesionālai attīstībai un rezultātiem.
Tieto dibināts 1968.gadā un tā galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. Uzņēmumā strādā apmēram 14 000 ekspertu vairāk kā 20 valstīs, sasniedzot neto apgrozījumu apmēram 1.6 miljardus eiro. Tieto akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX biržā Helsinkos un Stokholmā. www.tieto.com.

AB DNB Bankas sniedz plašu finanšu pakalpojumu klāstu vairāk nekā 840,000 individuālajiem un korporatīvajiem klientiem Lietuvā. Banka ir valsts trešā lielākā aizdevumu un noguldījumu piesaistītāja. Tās vienīgā akcionāre DNB ASA (www.dnb.no) ir Norvēģijas lielākā finanšu pakalpojumu grupa, kas ir viena no lielākajām Ziemeļvalstu reģionā. Grupa piedāvā pilnu finanšu pakalpojumu klāstu, tostarp aizdevumus, uzkrājumus, konsultācijas, apdrošināšanas un pensiju plānu produktus mazumtirdzniecības un korporatīvajiem klientiem. DNB banku filiāles, internetbanka, mobilie pakalpojumi un starptautiskās institūcijas nodrošina, ka DNB ir pieejama tur, kur ir tās klienti. www.dnb.lt 

Publicēts: 
21 Janvāris 2015
Share