Tieto piedalās Eiropas Banku asociācijas forumā Minhenē

12. un 13. jūnijā Tieto Latvia pārstāvji piedalījās Eiropas Banku asociācijas organizētajā ikgadējā forumā “EBA day 2018”. Tā kā arvien pieaug Tieto maksājumu sistēmu popularitāte, uzņēmums tika aicināts uz pasākuma skatuves, lai dalītos pieredzē maksājumu platformu un ekosistēmu izveidē Eiropā un ārpus tās.

“EBA day 2018” bija 13. ikgadējā Eiropas banku un centrālo iestāžu kopsapulce, kas šogad veltīta tematam “Jaunas maksājumu paradigmas: gatavojoties globālai ietekmei”. Divu dienu laikā vairāk nekā 1500 dalībnieku paneļdiskusijās, prezentācijās un savstarpējās pārrunās apsprieda Eiropas banku biznesa, maksājumu industrijas un likumdošanas aktualitātes. Starp tām noteikti jāmin maksājumu tehnoloģijas, mākslīgais intelekts un robotika, kripto-tehnoloģijas, globālo zibmaksājumu (instant payment) iespējas un atvērtu maksājumu (Open banking) platformu veidošana.

Pasākumā piedalījās daudzi specializēti tehnoloģiju un programmatūras piegādātāji, tomēr Tieto priekšrocība ir pilna servisa produktu un pakalpojumu klāsts, kas ļauj nodrošināt ekosistēmas mēroga infrastruktūras risinājumus dažādiem jomas dalībniekiem - bankām un finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Sevišķi nozīmīgi ir uzņēmuma piedāvātie risinājumi zibmaksājumu jomā. Zibmaksājumu (instant payments, real-time payments) jomā, papildus infrastruktūras centrālajiem risinājumiem, Tieto piedāvā risinājumus arī bankām, lai pieslēgtos pie Eiropas līmeņa zibmaksājumu platformām (SEPAInst RT1 un EBICS), kā arī pieslēgumus lokālajiem pakalpojumu (proxy) sniedzējiem.

Aktuāla tēma konferencē bija arī virtuālo kontu vadības risinājumi un banku gatavība PSD2 direktīvai, kas prasa mainīt pieeju banku sniegtajiem pakalpojumiem izmantojot tai skaitā arī atvērtos API. Abās šajās jomās Tieto aktīvi atbalsta bankas visa Eiropā.

Tieto maksājumu biznesa attīstības vadītājs Petrī Suvanne pirmās dienas inovāciju sesijā uzstājās ar prezentāciju, kurā uzsvēra nākotnes finanšu industrijas ekosistēmas prasības un nepieciešamību pēc atvērtiem infrastruktūras risinājumiem bankas maksājumu nodrošināšanai.

Dalība pasākumā “EBA day 2018” uzņēmumam radīja iespēju iegūt jaunu informāciju par nozares aktualitātēm un uzsākt pārrunas ar Eiropas lielākajām bankām par Tieto plašo produktu piedāvājumu dažādās ar maksājumiem saistītās jomās.

Papildu informācijai lūgums sazināties:

Valdis Janovs, Maksājumu un karšu vienības vadītājs, Tieto, tālrunis: +371 6751 0000, valdis.janovs@tieto.com

Tieto Latvia ir viens no vadošajiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem Baltijā, kas specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmuma klientu vidū ir valsts pārvaldes institūcijas, kā arī vadošie uzņēmumi Baltijas un Skandināvijas valstīs. Tieto maksājumu un karšu risinājumu programmatūru lieto vairāk nekā 500 finanšu institūcijas 33 pasaules valstīs, savukārt, tirgus analītiķi Latvijas speciālistu izstrādāto produktu novērtējuši kā vienu no vadošajiem pasaulē. Latvijā uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti nodrošina aptuveni 700 augsti kvalificēti un sertificēti speciālisti.

Publicēts: 
25 Jūnijs 2018
Share

Kontakti

Valdis Janovs
Maksājumu un karšu vienības vadītājs, Tieto
valdis.janovs@tieto.com